Dvorana ŠD Lukna, Maribor, gledalcev 50, sodnika Vrenko Jure, Ortl Gregor.

Aktualne državne prvakinje, odbojkarice Nove KBM Branik, so v 12. krogu državnega prvenstva brez večjih težav, s 3:0 (25:12, 25:13, 25:18), premagale ekipo Roto-Kema Puconci.

Nova KBM Branik: Mlakar 8, Kaučič 6, Dobaj (L), Bračko 3, Bezsonova 11, Najdič 2, Kočar (C) 1, Kramberger, Sobočan 8, Pintar 16, Blagne (L), Lorber Fijok. Trener: Samo Miklavc.

Roto-Kema Puconci: Svetanič, Vinkovič 1, Škraban (C) 6, Kerbler, D. Oletič, Vilfan 2, Pintarič 2, Šadl, M. Oletič, Mikl (L), Gjergjek (L). Trener: Tin Vrabl.

V 12. krogu državnega prvenstva so mariborske odbojkarice v domači "Lukni" gostile prekmursko ekipo Roto-Kema Puconci. Domačinke so v prvem obračunu slavile brez večjih težav, tako da so tudi danes bile v vlogi favoritinj.

Domačinke so takoj v uvodu v srečanje prevzele pobudo in hitro zagosopodarile na terenu ter povedle za 6 točk (8:2). Mariborčanke so nadaljevale z zbrano igro ter prednost večale iz minute v minuto. Na polovici prvega niza so vodile že s 16:7. Do konca seta je prednost narasla na 13 točk, niz je po bloku Marine Kaučič pripadel odbojkaricam Nove KBM Branika, s 25:12.

Podobno kot v prvem, so tudi v drugem nizu domačinke hitro povedle (8:2). Gostujoče odbojkarice so bile v vseh elemntih igre podrejene in prednost Mariborčank se je iz točke v točko večala (16:5). Odbojkarice iz Puconcev so do konca niza uspele osvojiti le še pet točk in drugi niz je po zaključenem napadu Anastasiye Bezsonove, s 25:10, pripadel bankirkam.

Tretji niz so varovanke Sama Miklavca začele še bolj odločno in po zaslugi odličnih začetnih udarcev kapetanke Karmen Kočar, ki je v tretjem nizu zamenjala Saro Najdič, povedle z 9:0. Domačinke so bile enostavno premočne in tudi tretji niz je brez večjih težav, po napaki Michelle Oletič, pripadel odbojkaricam Nove KBM Branika. Rezultat je bil 25:11.

IZJAVA PO TEKMI:

Ela Pintar, odbojkarica Nove KBM Branika: "Vesele smo, da smo tekmo odigrale brez večjih nihanj, ki so bila naš problem v zadnjem času. Upam, da bomo formo še stopnjevale, ker nas že v sredo čaka naslednja tekma, in sicer s Formisom, (ki je lahko zelo neugoden nasprotnik) in časa za počitek ne bo veliko."