Športna dvorana Nova Gorica, gledalcev 380, sodnika: Takaichvili (Gruzija) in Kozić (BiH).

Po dveh urah in 17 minutah, ko so domače igralke uspele vpisati 106 točk, so morale seči v roko gostjam in jim čestitati za zmago z rezultatom 2:3 (25:19, 25:27, 23:23, 25:16, 8:15).

GEN-I Volley: Kovačič 7, T. Blažič, Ferlinc, Zbičajnik, Perić 3, Zaplotnik, Lucas 2, Velikonja Grbac 13, Kolbl, P. Blažič, Lipicer Samec 16, Zampedri, Grudina 13, Ščuka 22. Trener: Vasja Samec Lipicer

Aydin BBSK: Martinez 17, Kasapoglu, Gonzalez Lopez 14, Durukan, Nikolova 13, Akyaldiz 1, Turkkan, Demirhan 1, Dal 1, Özbek 1, Sazlidere, Ural, Düzceler 2, Martinez 26. Trener: Uzisal Mustafa Umuto

27.02. Gel I Volley 3  27.02. Gel I Volley 4

Uvodninniz so odbojkarice Gen I Volej odigrale imenitno, v visokem ritmu in skorajda brez napake. Uvod je pripadal Kovačevičevi, ki je z dobrim servisom gostje oddaljila od mreže in naredila je razliko 11:6. Izkušene Turkinje so se vrnile v igro. Tako so morale domače še enkrat zagristi na ponlo, da so si lahko priirgrale vodstvo 21:13, ki pa je zadostovalo za zaključek niza na 25:19 in vodstco 1:0.

Tudi drugi niz so domačinke začele nekoliko bolje in ga povedle s 4:1, a so gostje tudi to z lahkoto izničile in držale izenačen rezultat povsem do končnice niza, kjer so imele domačinke dve zaključni žogi. Turkinje so se obakrat uspele ubraniti. Nato pa so po napaki domače kapetanke, ki je žogo udarila v aut, drugi niz tudi z veliko sreče dobile pri 25:27 in tako izenačile na 1:1.

V tretjem nizu je bilo domače vodstvo tudi že za velike štiri točke, a so gostje vnovič dokazle, zakaj do v 1/2  finalu tega tekmovanja. Zadnje, deveto, izenačenje v tem nizu smo videli pri 23:23. Nato pa se je sam zaključek praktično ponovil iz drugega niza. DOmačinke so nekoliko nesrečno izgubile tudi treti niz ob rezultatu 23:25.

V četrem nizu so gostje pričele bistveno bolje in začetek niza v celoti nadzorovale, celo z razliko šestih točk. Domačinke so uspele vzpostaviti ravntežje v igri predvsem po zaslugi menjav, ki jih je opravil domači strateg Vasja Samec Lipicar. Tako so rezučtat izrnačile šele pri 12:12. Od tu naprej pa vodstva niso izpustil iz svojih rok. Velikonja Grbac je v tem nizu dodala ob Tini Grudina pomemben del v bloku. Na servisu pa je bila odlična Lana Ščuka in tako so Goriške strele ob zares izjemni navijaški kulisi, v kateri so se tokrat zdržile domala vse navijaške sile Goriškega konca, niz zaključile na 25:16.

27.02. Gel I Volley 527.02. Gel I Volley 2

Odločilni nis so izjemno pričele gostje in ga tudi povedle s 1:6 in nato še 2:8. Domačinke nikakor niso našle odgovora na Turški tirem igre. Tudi odmori, ki jih je vzel domači strateg niso doprinesli ničesar bistvenega v domačo igro. Gostjam je v tem nizu praktično uspelo vse, kar so si zamislile in odigrale. Gostje so skrajšan niz zaključile v svojo korist pri 8:15 in se tako veselile zmage v gosteh s 2:3, ki jim prinaša pomembno prednost pred domačo tekmo.

Med domačimi igralkami so statistično izstopale: Lana Ščuka z 22 točkami (od tega 2 asa), Tina Lipicer Samec s 16 točkami in Tina Grudina & Mirta Velikonja Grbac, ki pa sta zbrali po 13 točk. Med gostjami pa je izstopala MARTINEZ Brayelin Elizabeth, ki je prispevala kar 26 točk za zmago svoje ekipe.

Povratna tekma v Turškem Azdinu bo čez teden dni, 6.3.2019 ob 19.00 uri.